۱۳۹۴-۰۳-۲۶ حضور اولین و تنها خودروساز خودرو برقی در ایران در نخستین سمپوزیوم بین المللی خودروهای برقی و هیبریدی

به گزارش روابط عمومی دیارخودرو همزمان با اولین سمپوزیوم خودروهای برقی و هیبریدی که به همت ستاد حمل و نقل و سوخت و با همکاری سازمان محیط زیست و مجموعه های دیگر برگزار گردید، دیارخودرو به عنوان اولین و تنها تولید کننده خودروهای تمام برقی در کشور در آن حضور پررنگی داشت.

بر اساس این گزارش، این همایش که در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گردید با نظرات و دیدگاه های کارشناسی مختلفی در مورد آینده خودروهای الکتریکی همراه بود. دیارخودرو نیز که در زمستان سال 93 از نخستین خودرو برقی کشور به دست رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و معاون رییس جمهور رونمایی و خط تولید این خودرو را در اردیبهشت 94 در محل کارخانه خود افتتاح نمود، به همراه سه دستگاه از خودروهای تمام الکتریک خود شامل سابرینا E150  و  E200 در نمایشگاه جانبی این سمپوزیوم حضور داشت. همچنین در این مراسم اعلام شد که به زودی پروژه مطالعات و تحقیقات در مورد ساخت و تولید خودرو سنوا برقی نیز به اتمام رسیده و این کار عملیاتی خواهد شد.

در ادامه این نمایشگاه خودروهای برقی شرکت دیارخودرو مورد استقبال متخصصان، کارشناسان و خبرنگاران صنعت خودرو قرار گرفت و مقرر شد با حمایت دولت و سازمان های ذیربط، از سابرینا برقی که اخیرا مورد تایید سازمان تاکسیرانی کشور نیز قرار گرفته است در این ناوگان بهره برداری گردد.