۱۳۹۴-۰۳-۲۶ اطلاعیه روابط عمومی دیارخودرو در مورد خودروهای برقی

نظر به برگزاری نخستین سمپوزیوم خودروهای برقی و هیبریدی و حضور شرکت های خودروساز دست اندرکار در این نمایشگاه و همچنین حضور پررنگ دیارخودرو به عنوان اولین و تنها تولیدکننده خودروهای برقی در کشور، روابط عمومی دیارخودرو اطلاعیه ای کوتاه صادر کردد که به شرح ذیل به استحضار می رسد: 

1- شرکت دیارخودرو در سال 91 شراکت تجاری خود را با شرکت بایک، از بزرگترین خودروسازهای کشور چین آغاز کرد و از همان زمان چند مدل از محصولات آن شرکت را در ایران رونمایی و خط تولید آنها را افتتاح کرد.

2- شرکت بایک که بزرگترین شرکت تجاری تولید خودروهای برقی در چین محسوب می شود به عنوان شریک تجاری دیارخودرو در سال 92 اقدام به معرفی اولین محصول تمام برقی خود با نام «سابرینا برقی» کرد که در بهمن ماه همان سال توسط دکتر ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و سردار مومنی، رییس پلیس کشور در محل سازمان حفاظت از محیط زیست رونمایی شد.

3- در اردیبهشت سال 94، خط تولید انبوه سابرینا برقی با ظرفیت سالانه 42000 دستگاه افتتاح شد و بهره برداری از آن آغاز شد.

4- با توجه به موارد فوق الذکر، دیارخودرو به عنوان اولین و تنها خودرو ساز خودرو برقی در کشور شناخته می شود. امید است شرکت های خودروسازی در ایران بتوانند با همت والای خود و ترویج فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه بدون آلایندگی ، آینده ای پاک، سالم و زیبا را به نسل های بعد، هدیه دهند.